KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769058
nr 1276 9058
Curt Agge
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Ville sur Mer, Narmandie, 1958. Olja på duk, signerad, 53x81 cm
Curt Agge, född i Njurunda 1929, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 23 september 2019
kl 20:20:40
23/9 19:47:49